دکوراسیون داخلی طلا فروشی

3
(1)

تا به حال به دفعات از فروشگاه خارج شده اید و بدون اینکه خریدی کرده باشید به همراهتان گفته اید: ” از فروشنده خوشم نیامد” یا “حس خوبی بهم نداد” یا عباراتی از این قبیل. رعایت ادب و برخورد گرم فروشنده با مشتری باعث می شود که حس مثبت به مشتری القا گردد. اما چه چیز باعث ایجاد روحیه خوب در فروشنده می شود؟ نکته ای که اغلب از چشم دور می ماند فضای فروشگاه است که بر روحیه فروشنده و بر ناخودآگاه او تاثیر می گذارد. در واقع شما با ایجاد یک محیط گرم، صمیمی و کم تنش محیطی را برای کارمندان فروشگاه طلا و جواهر ایجاد کرده اید که مشتری مدار باشند و در نتیجه مشتری معمولی شما را به یک مشتری وفادار تبدیل نمایند.

طراحی و اجرای یک فروشگاه طلا و جواهر دارای جنبه های متفاوتی است و با رعایت نکاتی ظریف و ساده می توان بر زیبایی و صمیمت آن فروشگاه افزود. در مقاله طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی نکاتی برای شما ارائه داده شده است که بتوانید به راحتی فضای فروشگاه خود را مدیریت کنید.

دکوراسیون طلا فروشی مدرن

دکوراسیون مدرن در مقابله با دکوراسیون کلاسیک دارای تفاوت های اساسی است که در مقاله مدل دکوراسیون طلا فروشی شیک به آن پرداخته ایم. اما به طور کلی باید گفت که دکور طلا فروشی کلاسیک دارای جزئیات فراوانی است که دکور مدرن آن ها را ندارد.

شیشه ویترین طلافروشی

شیشه طلا فروشی باید ضد گلوله باشد و دیوارهای فروشگاه طلا و جواهر باید آرماتور بندی باشد  و از صفحات فلزی و بتن در آن ها استفاده شده باشد تا در کنار یک سیستم امنیتی هوشمند و دوربین های مدار بسته فروشگاه را از نظر امنیتی به یک طلا و جواهر فروشی ضد سرقت بدل نموده و تا حد قابل قبولی آسایش خیال را برای صاحب فروشگاه به ارمغان بیاورد.

صندوق طلافروشی و جواهر فروشی

فضای صندوق مغازه طلا فروشی باید از باقی فروشگاه مجزا در نظر گرفته شود، به صورتی که توسط مشتری قابل مشاهده نباشد. به عنوان مثال میتوان از یک اتاقک کوچک یا یک انباری برای این منظور بهره برد.

آینه پرو طلا فروشی

برای طراحی فضای آینه پرو طلا و جواهر نکات ظریفی را باید در نظر داشت. طبق قوانین اتحادیه فضای آینه نباید در خفا و فضای بسته درنظر گرفته شود و از طرف دیگر باید این فضا برای مشتری احساس آرامش و اطمینان را دربر داشته باشد. بنابراین طراحی چنین فضایی ظرافت وخلاقیت خاص خود را می طلبد.

نمای بیرونی مغازه طلا فروشی

اگر از نور سفید برای ویترین جواهر فروشی استفاده نمایید شفافیت و مرغوبیت جواهر بیشتر به جلوه خواهد آمد و مشتری برای مشاهده ویترین فروشگاه شما مشتاق تر می شود و همچنین سریعتر به انتخاب خود می رسد. بنابراین نورپردازی دکور طلا فروشی از اهمیت بسزایی برخوردار است. به عنوان مثال یک نورپردازی اصولی میتواند جلوه ویترین طلا و جواهر را دوچندان نماید. در نتیجه آمار مشتری هایی که ویترین طلا فروشی را بازدید می نمایند بیشتر می شود و شانس فروشنده برای فروش بالا می رود. پس واضح است که به چه میزان نورپردازی می تواند تاثیر مستقیم بر روند فروش داشته باشد.

ارتفاع ویترین طلا فروشی

از دیگر نکاتی که میتوان برای ویترین طلا فروشی برشمرد ارتفاع آن است. مشتری باید بر تمام سطح ویترین مشرف باشد تا چیزی از چشم پنهان نماند. از طرف دیگر مشتری دوست ندارد با خم شدن بیش از حد ویترین را بررسی کند. همچنین فروشنده باید روزانه به دفعات وارد ویترین شود تا قاب انگشتر و مانکن های طلا فروشی را جابجا نماید و به مشتری ارائه دهد. پس نباید ارتفاع ویترین خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد. ارتفاع بین 80 تا 90 سانتی متر از سطح پیاده رو برای ویترین ایده آل می باشد.

رنگ مناسب برای دکوراسیون طلا و جواهر

تم رنگی استفاده شده برای ویترین مغازه طلا فروشی و همچنین دکوراسیون داخلی طلا فروشی بستگی به صلیقه آن طلا فروش دارد اما نکته مهم این است که برای مغازه های کوچک نباید از رنگ های تیره استفاده کرد و از تزئینات پر کار و شلوغ باید پرهیز کرد.

مدیریت فضا طلا فروشی

در صورت بزرگ بودن مغازه، در نظر گرفتن محلی برای انتظار مشتری و در زمان اوج کار ایده مناسبی است که میتواند به مشتری احساس احترام، صمیمیت و راحتی را منتقل نماید. همچنین این فضا برای همراهان او نیز کاربردی می باشد.

نکات کلیدی دکوراسیون داخلی طلا فروشی

به طور خلاصه باید در طراحی دکوراسیون طلا و جواهر فروشی به این نکات توجه داشت :
  • امنیت ویترین طلا فروشی و دیوارها
  • مدیریت فضاهای کاربردی برای حسابداری، انتظار مشتری و …
  • نورپردازی جذاب ویترین طلا و جواهر متناسب با رنگ بندی فضا
  • تعیین ارتفاع مناسب برای ویترین طلا فروشی جهت مشتری ها و کارمندان
  • طراحی فضای آینه مناسب برای پرو

به چه میزان این مقاله برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثبت و ما را در جهت افزایش کیفیت مقالات راهنمایی فرمایید

امتیاز متوسط 3 / 5. | تعداد آراء ثبت شده : 1

اولین نظر را شما ثبت بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید