مانکن طلا فروشی

4.1
(13)

بیشتر فضای ویترین با استند طلا و جواهر اشغال شده است. در نتیجه مانکن مهمترین جزء ویترین طلا فروشی به حساب می آید. در این مقاله 3 نکته مهم در مورد مانکن طلا فروشی را بررسی مکنیم.

ساخت مانکن طلا و جواهر فروشی

ساخت مانکن طلا و جواهر معمولا در سه سایز انجام می شود. سایز کوچک مانکن نیم تنه است که برای تو گردنی و مدال مورد استفاده قرار می گیرد. سایز متوسط مانکن هایی هستند که برای آویز کردن سرویس نیم ست و فول ست استفاده می شوند و سایز بزرگ مانکن ها برای آویز کردن سرویس های بلند و رو لباسی مناسب هستند.

مانکن طلا و جواهر با ابعاد متفاوت تولید میشوند که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند

جهت یکنواختی مانکن های ویترین طلا فروشی باید یک طراحی در سایزهای مختلف تولید و ساخته شود. معمولا سایز متوسط مانکن ها با ارتفاع حدودا 40 سانتی متر پرکاربردترین سایز است.

انواع مانکن طلا و جواهر از نظر جنس

مانکن های طلا فروشی از نظر متریال به سه دسته کلی تقسیم میشوند:

مانکن پلاستیکی

این مانکن ها با قالب های فولادی دقیق و توسط دستگاه های تزریق پلاستیک تولید می شوند. دستگاه تزریق پلاستیکی به طور معمول حدودا یک نیم تنه در دقیقه تولید می نماید. مانکن های پلاستیکی به سفارش مشتری روکش میشوند. روکش معمولا از جنس پارچه مخملی و یا چرم می باشد. در مقاله مانکن پلاستیکی ویژگی های این مدل مانکن را ذکر نموده ایم.

ایفوگرافی مانک طلا فروشی با قاب پلاستیکی و روکش چرم سفید

مانکن رزینی

رزین در سال های اخیر جایگاه مناسبی در امور هنری و ساخت اشیائ خاص و زیبا پیدا نموده است. مانکن رزینی برای موارد خاص تولید شده و رنگ آمیزی میشود. درخشندگی خاص این نوع مانکن چشم مخاطب را ناخودآگاه به خود جلب مینماید. مانکن رزین برای ایجاد تقاوت در ویترین کاربرد دارد زیرا علاوه بر قالب های خاص از تنوع رنگی بالایی نیز برخوردار است که در آلبوم این محصول قابل مشاهده می باشد.

اینفوگرافی مانکن طلا فروشی از جنس رزین

مانکن خاص

بعضی از فروشگاه ها بنا به شرایط خاص خود نیاز به مانکن های خاص دارند. مانکن هایی از جنس چوب یا سنگ و یا ترکیبی از متریال مختلف که با ذوق و سلیقه دکوراتور در کنار یکدیگر مینشینند

مانکن طلا فروشی خاص از جنس چوب و رنگ آمیزی مدرن پتینه کاری شده

قیمت مانکن طلا و جواهر

ساخت قالب برای تولید مانکن های پلاستیکی هزینه بالایی دربر دارد بنابراین تولید مانکن پلاستیکی به ازای یک طراحی خاص برای یک مشتری قابل انجام نیست. اما مانکن رزینی را می توان به سفارش مشتری و به تعداد کم نیز تولید نمود. مانکن های خاص مانند رزین میتواند برای ایجاد تفاوت در یک ویترین استفاده گردد تا نقطه تمایز و شاخصه یک ویترین باشند. استند طلا و جواهر بیشتر هزینه های طراحی و ساخت یک ویترین طلا فروشی را به خود اختصاص می دهد. قیمت مانکن پلاستیکی از مانکن های دیگر کمتر است و در نتیجه عمدتا مانکن های تولید شده پلاستیکی هستند. قیمت مانکن رزینی از مانکن پلاستیکی بیشتر است و به همین دلیل در طراحی ویترین طلا و جواهر تعداد کمی از این مانکن ها وجود دارد. قیمت مانکن های خاص بنا به متریال و روش تولید آن متفاوت است و معمولا هزینه بیشتری در بر دارد.

به چه میزان این مقاله برای شما مفید بود؟

لطفا نظر خود را ثبت و ما را در جهت افزایش کیفیت مقالات راهنمایی فرمایید

امتیاز متوسط 4.1 / 5. | تعداد آراء ثبت شده : 13

اولین نظر را شما ثبت بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید